شرکت ترخیص تجارت جویان
en
English
turkey
Türkiye
Arabic
China
China
نمایشگاه اکسپو

نمایشگاه اکسپو رویدادی بین المللی

نمایشگاه اکسپو یک رویداد بین المللی است که مشابه بسیاری دیگر از نمایشگاه ها اقدام به ارائه نوآوری ها، تازه ها، چالش ها و روش های حل آنها و تبادل اطلاعات در میان فرهنگ ها و مردم کشور های مختلف می کند.
فهرست مطالب

چهار نوع نمایشگاه تحت نظارت دفتر بین المللی نمایشگاه ها (BIE) برگزار می شود: نمایشگاه های جهانی، نمایشگاه های تخصصی، نمایشگاه های باغبانی و ترینال دی میلانو.

نمایشگاه محلی برای گفتگوی بین المللی در جهت منافع مشترک

نمایشگاه اکسپو جهان را در یک پروژه بزرگ و مشترک گرد هم می آورد تا راه حل هایی برای چالش اساسی پیش روی بشریت پیدا کند. این چالش از طریق موضوع اکسپو، که به عنوان سکوی پرشی برای آنچه که شرکت کنندگان به نمایش خواهند گذاشت و چه رویدادهای فکری و فرهنگی سازماندهی می شود، عمل می کند.

با روحیه آموزش و ارتباطات و نگرانی مشترک بر اساس موضوع اکسپو، شرکت کنندگان بین المللی را به تبادل ایده ها و بهترین شیوه ها، ارائه راه حل ها و توسعه اشکال جدید همکاری در یک محیط بدون تقابل تشویق می کند.

اکسپو= نوآوری در ارائه

نمایشگاه اکسپو سفری فراگیر و جذاب به یک موضوع کلیدی

نمایشگاه اکسپو با ترکیب طیف گسترده ای از تجربیات بصری و حسی، یک دنیای کوچک زودگذر است که تجربیات به یاد ماندنی را به شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان ارائه می دهد.

معماری نوآورانه سایت اکسپو، نمایشگاه‌ های تعاملی در غرفه های بین‌المللی، فناوری نوآورانه و برنامه ‌های فرهنگی پرجمعیت، همگی اکسپو را به تجربه‌ای دلپذیر و جذاب برای بازدیدکنندگان تبدیل می‌ کند.

با آموزش به عنوان هدف، نمایشگاه ها جرقه شهروندی فعال، و رفتارهای جدیدی را شکل می دهند. آنها آگاهی از چالش های پیش روی بشر در سراسر جهان را بیشتر می کنند. این نمایشگاه با ارائه تصویری از جهان در یک زمان معین، ملاقات فرهنگ‌ های جدید را ترویج، تشویق و درک عمومی از ارتباطات متقابل را تقویت می‌کند.

نمایشگاه اکسپو سکویی برای تبلیغ سیاست های عمومی و برند سازی کشور ها

در این نمایشگاه با کنار هم قراردادن کشورهای مختلف دنیا، این فرصت را به آنها می دهد تا درک درستی از سیاست های عمومی و روابط بین المللی خود را به بازدیدکنندگان ارائه دهند.

کشورها در غرفه‌ های خود، نوآوری‌ های فناوری و فرهنگ ‌های ملی را به نمایش می‌گذارند و با جامعه مدنی درگیر می‌شوند تا هویت ملی مثبت و متمایز ایجاد کنند. این نمایشگاه در شکل دادن به درک ملت ها و فرهنگ ها، افزایش آگاهی میزبان و شرکت کنندگان از یکدیگر موثر عمل می کند.

اکسپو از طریق کمک به شکل دادن و ارتقای وجهه و شهرت یک ملت، قدرت دگرگون کننده ای دارد.

نمایشگاه اکسپو کاتالیزوری برای تغییر

با میزبانی در این نمایشگاه توسعه فرهنگی و اقتصادی ایجاد می شود. این خود عاملی برای ایجاد تحول پایدار برای شهر و محل برگزاری نمایشگاه می باشد. نمایشگاه اکسپو بخش کلیدی برنامه ‌های توسعه شهری است.

این نمایشگاه به عنوان یک کاتالیزور برای تسریع تحول شهرها و تأثیر طولانی‌ مدت بر جامعه عمل می‌کند. اول به صورت ملموس (معماری و برنامه‌ریزی شهری) و دوم به صورت ناملموس (فرهنگ و آموزش) این کار را انجام می دهد.

این نمایشگاه برای شهروندان، این ظرفیت را دارد که رویاها، آرزوها و الهامات را رها کنند، تحرک را تقویت کنند و خودآگاهی را بالا ببرند.

تازه های دنیای دیجیتال

پنجره ای رو به جهان

هر کشور از طریق غرفه ها یا فضاهای اختصاصی، خود را به طیف وسیعی از مخاطبان عرضه می کند. این نمایشگاه به عبارتی دهکده ای جهانی ایجاد می کند که تجربه بی سابقه ای را به بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان ارائه می دهد.

نحوه برنامه ریزی یک نمایشگاه اکسپو

اندازه و مقیاس بزرگ یک نمایشگاه اکسپو اغلب می تواند برای برنامه ریزی و مدیریت چالش برانگیز باشد. شما باید تمام جزئیات خاص میزبانی یک رویداد را با هم ترکیب کنید، اما همچنین باید بسیاری از شرکت‌کنندگان و فروشندگان را هماهنگ کنید. قبل از شروع فرآیند برنامه ریزی، موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • هدف از این رویداد چیست؟ می خواهید هر فروشنده ای در نمایشگاه شما به چه چیزی برسد؟ آیا به ترافیک قابل توجه مردم امیدوار هستید یا هدف نهایی حمایت از ارتباطات تجاری پایدار بین فروشندگان است؟
  • “برند” چیست؟ برند رویداد شما باید ظاهر و احساس منسجمی داشته باشد که نشان دهد نمایشگاه چیست. این همه عناصر مختلف نمایشگاه را متحد می کند و یک تجربه مثبت و ثابت را برای هر شرکت کننده ارائه می دهد.
  • بعد از اکسپو، کار ها را چگونه پیگیری خواهید کرد؟ میزبانان رویداد اغلب بر این باورند که کار آنها پس از بسته شدن درها در روز پایانی به پایان می رسد. با این حال، فرصت های باورنکردنی برای یادگیری و بهبود پس از پایان نمایشگاه وجود دارد. با رویکرد درست، می توانید اطلاعات مفید و بازخورد جمع آوری کنید تا یاد بگیرید که چگونه در دفعه بعد میزبان یک رویداد حتی بهتر باشید.
  • برنامه ریزی و میزبانی یک رویداد نمایشگاهی معمولاً کاری نیست که بدون کمک یک شرکت برنامه ریزی رویداد حرفه ای انجام شود. از آنجایی که بسیاری از عناصر وارد یک نمایشگاه موفق می شوند، این کار برای کارشناسان مناسب تر است.

انواع اکسپو

شما معمولاً می‌ توانید نمایشگاه‌ ها را به دو دسته نمایشگاه ‌های تجاری/تجاری (B2B) و نمایشگاه‌ های مصرف کننده محور تقسیم کنید. با توجه به نام هر یک، می توان حدس زد که چه چیزی هر کدام از اینها را منحصر به فرد می کند.

به خاطر داشته باشید که بین این دو، همپوشانی وجود دارد و یک نمایشگاه واحد، اغلب در هر دو دسته قرار می گیرد.

اکسپو محلی برای همگرایی ملت ها

نمایشگاه های تجاری/تجاری

نمایشگاه تجاری رویدادی است که بیشتر بر روی شبکه  ‌ها و روابط B2B تمرکز دارد. شرکت ‌هایی که در صنایع مشابه هستند گرد هم می‌ آیند تا نشان دهند چه چیزی برای ارائه دارند. ضمنا می توانند با شرکت‌ های مشابه (یا شرکت ‌هایی که در آینده با آنها شریک می‌ شوند) ارتباط برقرار کنند.

نمایشگاه های مصرف کننده

یک نمایشگاه مصرف کننده محور از رابطه بین تجارت و مشتری پشتیبانی می کند. این نمایشگاه به شرکت ها اجازه می دهد تا محصولات و خدماتی را که به مشتریان ارائه می دهند، نشان دهند.

به عنوان مثال، نمایشگاه خانه و باغ به شرکت‌ های صنعت خانه و باغ این امکان را می‌ دهد تا محصولات خود را در محیطی سرگرم‌ کننده و متمرکز برای مصرف‌ کننده برجسته کنند.

کلام آخر

نمایشگاه‌ اکسپو محلی است که کشور ها را دور هم جمع می‌ کند تا فرهنگ، هنر، معماری و پیشرفت ‌های خود را به نمایش بگذارند. این نمایشگاه هر 5 سال و در مقیاس المللی بر پا می شود.

شرکت بازرگانی تجارت جویان تجربه ای بلند مدت در زمینه صادرات، واردات و امور ترخیص کالا از گمرک را دارد. این مجموعه با بهره گیری از کادری حرفه ای امکان ارائه مشاوره در زمینه برگزاری نمایشگاه را نیز دارد.

مطالب دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *