شرکت ترخیص تجارت جویان
en
English
turkey
Türkiye
Arabic
China
China

ترخیص از گمرک شهریار

ترخیص کالا از گمرک شهریار به دلیل اهمیت ویژه این گمرک، نیاز به کسب اطلاعات کافی در این زمینه دارد. به دلیل ارتباطی که گمرک شهریار با اغلب کشورهای خارجی دارد، این گمرک را به یکی از دروازه های مهم واردات کالا به کشور تبدیل کرده است. گمرک شهریار در انتهای خیابان بهشتی و در 7 کیلومتری جاده قدیم کرج واقع شده است. گمرک شهریار از جمله مهمترین ورودی های بین المللی کالا در پایتخت شناخته شده و هرساله خیل عظیمی از کالاهای مورد نیاز کشور از طریق این گمرک ترخیص می شوند. به دلیل فضای گسترده گمرک شهریار، تخلیه و بارگیری کالا در آن به سهولت امکان پذیر بوده و می توان کالاهای ترانزیتی را نیز در آن تخلیه نمود. به دلیل بکارگیری از تجهیزات حرفه ای در این گمرک، هیچگونه معطلی در هنگام تخلیه و بارگیری کالا نخواهید داشت. اما مراحل ترخیص کالا از گمرک شهریار چگونه است؟ برای ترخیص کالا از گمرک شهریار چه کنیم؟

مراحل ترخیص از گمرک شهریار

قوانین ترخیص کالا از گمرک شهریار نیز به مانند سایر گمرک های کشور است. در صورتی که تمایل به ترخیص سریع و کم هزینه دارید، توصیه می کنیم که از راهنمایی های شرکت های بازرگانی استفاده کرده و یا یک ترخیص کار حرفه ای استخدام کنید. اما چنانچه آستین های خود برای ترخیص کالا از شهریار را بالا زده باشید باید مراحل زیر را دنبال کنید:

–  ارائه اظهارنامه گمرکی برای ترخیص کالا از گمرک شهریار

–  فراهم کردن اسنادی از قبیل: مانیفست، پکینگ لیست، گواهی بهداشت و…

–  فیش پرداخت حقوق و عوارض گمرکی

– دریافت پروانه مربوط به ترخیص کالا

–  ثبت و آپلود کردن کلیه اطلاعات در سایت

– کوتاژ برای ترخیص کالا از گمرک شهریار

– عملیات مربوط به صندوق گمرک در این مرحله انجام می شوند.

– صادر شدن بیجک خارج کردن کالا از گمرک.

– سپس خریدار می تواند کالای وارداتی خود را از انبار گمرک خارج نماید.

توجه داشته باشید که با توجه به کالای وارداتی خود، باید مراحل متفاوتی را پشت سر گذاشته و مدارک مربوط به واردات هر کالا را ارائه نمایید.

مزایای ترخیص کالا از گمرک شهریار

ترخیص کالا از گمرک شهریار، مزایای بسیاری برای بازرگانان به دنبال خواهد داشت. از جمله مهمترین مزیت های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–  گمرک شهریار به سیستم اطفاء حریق مجهز بوده و از این رو هیچگونه نگرانی از سلامت کالای خود نخواهید داشت.

– امکان حمل و نقل ریلی در این گمرک فراهم است.

– کارمندان دقیق و وظیفه شناس این گمرک باعث تسریع روند ترخیص کالا از گمرک شهریار خواهند شد.

–  انبارهای بزرگ گمرک شهریار گنجایش کالاهای بسیاری را دارند.

– گمرک شهریار در نزدیکی تهران قرار گرفته است.

–  گمرک شهریار دارای استاندارد های محافظت از کالا می باشد.

–  به دلیل نزدیکی گمرک شهریار به فرودگاه امام خمینی و مهرآباد، در صورت نیاز، به راحتی می توان کالاهای وارداتی را به فرودگاه رساند.

– در گمرک شهریار از پیشرفته ترین ماشین آلات برای جابجایی اجناس استفاده می شود.

امکان واردات چه کالاهایی از گمرک شهریار وجود دارد؟

امکان ترخیص کالا از گمرک شهریار برای انواع اقسام مختلف کالاها وجود دارد. گمرک کشور، بر اساس فاکتورهایی نظیر: حجم، ظرفیت و همچنین توانمندی یک گمرک، واردات کالا را به گمرک مورد نظر موظف می کند. از طریق گمرک شهریار می توان کالاهایی نظیر: پارچه، تلفن همراه، لوازم جانبی تلفن همراه، تجهیزات پزشکی، دخانیات و سیگار، ماشین آلات، چینی آلات، دستگاه های سفارتخانه ها، چسب، لاستیک شیرآلات ساختمانی و بهداشتی، ماشین آلات راهسازی، نهال و بذر و…وارد کشور نمود.

مزایای ترخیص کالا از گمرک شهریار

چه مجوزهایی برای ترخیص کالا از گمرک شهریار مورد نیاز است؟

همانطور که می دانید، ترخیص کالا از گمرک شهریار منوط به اخذ مجوزهای لازم برای واردات است. هر نوع کالایی که برای واردات انتخاب می کنید نیاز به دریافت مجوزهای مختلفی خواهد داشت. برخی کالاها نیاز به مجوز بهداشت، برخی نیاز به مجوز صنعت، معدن و تجارت و برخی نیاز به مجوز وزارت راه خواهند داشت. از این رو قبل از اقدام نسبت به واردات کالا، توصیه می کنیم که با مجوزهای مربوط به کالای مورد نظر خود آشنایی داشته باشید.

هزینه های ترخیص کالا از گمرک شهریار

یکی از مهمترین مواردی که قبل از ترخیص کالا از گمرک شهریار باید در رابطه با آن تحقیق کنید، میزان هزینه های مورد نیاز برای واردات است. هزینه های ترخیص یک کالای مشخص از کلیه گمرک های کشور ثابت خواهد بود. چرا که هزینه های گمرکی طبق تعرفه تعیین شده توسط سازمان گمرک محاسبه می شوند. این تعرفه گمرکی کالای مورد نظر شماست که تعیین کننده میزان هزینه های مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک شهریار خواهد بود. هزینه هایی که برای ترخیص کالا از گمرک مطالبه می شوند مربوط به: هزینه های بارگیری و تخلیه، هزینه های بازرسی، هزینه های حمل و نقل کالا، خدمات انبارداری، هزینه های مربوط به اخذ مجوزات لازم، مالیات و… می شود. در صورتی که تصمیم به واردات کالای خاصی گرفته اید، در ابتدا باید میزان هزینه های واردات آن را نیز برآورد کرده باشید. کارشناسان شرکت ما به دلیل اشراف کامل به این موضوع، میزان هزینه های گمرکی مربوط به ترخیص کالا را محاسبه و در اختیار بازرگانان قرار خواهند داد.

برای واردات کالا از گمرک شهریار چگونه اقدام کنیم؟

ترخیص کالا از گمرک شهریار به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی کشور، مورد توجه بسیاری از بازرگانان قرار گرفته است. اما آیا به تنهایی می توان اقدام به واردات کالا نمود؟ در صورتی که اطلاعات کافی در زمینه قوانین و ضوابط گمرکی کشور داشته باشید، به تنهایی نیز می توانید روند ترخیص از گمرک را پشت سر بگذارید. اما به دلیل تغییراتی که در قوانین گمرکی اعمال می شود، توصیه می کنیم که از افراد حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. شرکت ما با سالها تجربه در زمینه صادرات و واردات کالا به کشور، بهترین راهنمایی ها را به بازرگانان ارائه خواهد کرد. همچنین می توانید از کمک های ترخیص کاران گمرک شرکت ما استفاده کرده و کالای خود را در مدت زمان کوتاه تری از انبارهای گمرک شهریار ترخیص نمایید.

گمرک شهریار از جمله مهمترین ورودی های بین المللی کالا در پایتخت شناخته شده و هرساله سیل عظیمی از کالاهای مورد نیاز کشور از طریق این گمرک ترخیص می شوند. به دلیل فضای گسترده گمرک شهریار، تخلیه و بارگیری کالا در آن به سهولت امکان پذیر بوده و می توان کالاهای ترانزیتی را نیز در آن تخلیه نمود.

به دلیل بکارگیری از تجهیزات حرفه ای در این گمرک، هیچگونه معطلی در هنگام تخلیه و بارگیری کالا نخواهید داشت. اما مراحل ترخیص کالا از گمرک شهریار چگونه است؟ برای ترخیص کالا از این گمرک چه کنیم؟

مزایای ترخیص کالا از گمرک شهریار

مراحل ترخیص از گمرک شهریار

قوانین ترخیص کالا از گمرک شهریار نیز به مانند سایر گمرک های کشور است. در صورتی که تمایل به ترخیص سریع و کم هزینه دارید، توصیه می کنیم که از راهنمایی های شرکت های بازرگانی استفاده کرده و یا یک ترخیص کار حرفه ای استخدام کنید.

اما چنانچه آستین های خود برای ترخیص کالا از شهریار، بالا زده باشید باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ارائه اظهارنامه گمرکی برای ترخیص کالا از این گمرک
 • فراهم کردن اسنادی از قبیل: مانیفست، پکینگ لیست، گواهی بهداشت و…
 • فیش پرداخت حقوق و عوارض گمرکی
 • دریافت پروانه مربوط به ترخیص کالا
 • ثبت و آپلود کردن کلیه اطلاعات در سایت
 • کوتاژ برای ترخیص کالا از این گمرک
 • عملیات مربوط به صندوق گمرک در این مرحله انجام می شوند.
 • صادر شدن بیجک خارج کردن کالا از گمرک.
 • سپس خریدار می تواند کالای وارداتی خود را از انبار گمرک خارج نماید.

توجه داشته باشید که با توجه به کالای وارداتی خود، باید مراحل متفاوتی را پشت سر گذاشته و مدارک مربوط به واردات هر کالا را ارائه نمایید. از این رو می توانید کتاب تعرفه های گمرکی که منبعی جامع برای تجار می باشند را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

مزایای ترخیص کالا از گمرک شهریار

ترخیص کالا از گمرک شهریار، مزایای بسیاری برای بازرگانان به دنبال خواهد داشت. از جمله مهمترین مزیت های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گمرک شهریار به سیستم اطفاء حریق مجهز بوده و از این رو هیچگونه نگرانی از سلامت کالای خود نخواهید داشت.
 • امکان حمل و نقل ریلی در این گمرک فراهم است.
 • کارمندان دقیق و وظیفه شناس این گمرک باعث تسریع روند ترخیص کالا از این گمرک خواهند شد.
 • انبارهای بزرگ گمرک شهریار گنجایش کالاهای بسیاری را دارند.
 • گمرک شهریار در نزدیکی تهران قرار گرفته است.
 • گمرک شهریار دارای استاندارد های محافظت از کالا می باشد.
 • به دلیل نزدیکی گمرک شهریار به فرودگاه امام خمینی و مهرآباد، در صورت نیاز، به راحتی می توان کالاهای وارداتی را به فرودگاه رساند.
 • در گمرک شهریار از پیشرفته ترین ماشین آلات برای جابجایی اجناس استفاده می شود.

امکان واردات چه کالاهایی از گمرک شهریار وجود دارد؟

امکان ترخیص کالا از گمرک شهریار برای انواع اقسام مختلف کالاها وجود دارد. گمرک کشور، بر اساس فاکتورهایی نظیر: حجم، ظرفیت و همچنین توانمندی یک گمرک، واردات کالا را به گمرک مورد نظر موظف می کند.

از طریق گمرک شهریار می توان کالاهایی نظیر: پارچه، تلفن همراه، لوازم جانبی تلفن همراه، تجهیزات پزشکی، دخانیات و سیگار، ماشین آلات، چینی آلات، دستگاه های سفارتخانه ها، چسب، لاستیک شیرآلات ساختمانی و بهداشتی، ماشین آلات راهسازی، نهال و بذر و…وارد کشور نمود.

اقدامات مهم برای واردات از گمرک شهریار

چه مجوزهایی برای ترخیص کالا از گمرک شهریار مورد نیاز است؟

همانطور که می دانید، ترخیص کالا از این گمرک منوط به اخذ مجوزهای لازم برای واردات است. هر نوع کالایی که برای واردات انتخاب می کنید نیاز به دریافت مجوزهای مختلفی خواهد داشت.

برخی کالاها نیاز به مجوز بهداشت، برخی نیاز به مجوز صنعت، معدن و تجارت و برخی نیاز به مجوز وزارت راه خواهند داشت. از این رو قبل از اقدام نسبت به واردات کالا، توصیه می کنیم که با مجوزهای مربوط به کالای مورد نظر خود آشنایی داشته باشید.

هزینه های ترخیص کالا از گمرک شهریار

یکی از مهمترین مواردی که قبل از ترخیص کالا از گمرک شهریار باید در رابطه با آن تحقیق کنید، میزان هزینه های مورد نیاز برای واردات است. هزینه های ترخیص یک کالای مشخص از کلیه گمرک های کشور ثابت خواهد بود.

چرا که هزینه های گمرکی طبق تعرفه تعیین شده توسط سازمان گمرک محاسبه می شوند. این تعرفه گمرکی کالای مورد نظر شماست که تعیین کننده میزان هزینه های مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک شهریار خواهد بود.

هزینه هایی که برای ترخیص کالا از گمرک مطالبه می شوند مربوط به: هزینه های بارگیری و تخلیه، هزینه های بازرسی، هزینه های حمل و نقل کالا، خدمات انبارداری، هزینه های مربوط به اخذ مجوزات لازم، مالیات و… می شود.

در صورتی که تصمیم به واردات کالای خاصی گرفته اید، در ابتدا باید میزان هزینه های واردات آن را نیز برآورد کرده باشید. کارشناسان شرکت بازرگانی تجارت جویان به دلیل اشراف کامل به این موضوع، میزان هزینه های گمرکی مربوط به ترخیص کالا را محاسبه و در اختیار بازرگانان قرار خواهند داد.

برای واردات کالا از گمرک شهریار چگونه اقدام کنیم؟

ترخیص کالا از گمرک شهریار به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی کشور، مورد توجه بسیاری از بازرگانان قرار گرفته است. اما آیا به تنهایی می توان اقدام به واردات کالا نمود؟ در صورتی که اطلاعات کافی در زمینه قوانین و ضوابط گمرکی کشور داشته باشید، به تنهایی نیز می توانید روند ترخیص از گمرک را پشت سر بگذارید.

اما به دلیل تغییراتی که در قوانین گمرکی اعمال می شود، توصیه می کنیم که از افراد حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. شرکت بازرگانی تجارت جویان با سالها تجربه در زمینه صادرات و واردات کالا به کشور، بهترین راهنمایی ها را به بازرگانان ارائه خواهد کرد.

همچنین می توانید از کمک های ترخیص کاران گمرک شرکت بازرگانی تجارت جویان استفاده کرده و کالای خود را در مدت زمان کوتاه تری از انبارهای گمرک شهریار ترخیص نمایید.

در صورتی که علاقه مند هستید کارشناسان تجارت جویان با شما تماس بگیرند فرم زیر را تکمیل کنید
امتیاز دهید page

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *