شرکت ترخیص تجارت جویان
en
English
turkey
Türkiye
Arabic
China
China

ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

گمرک فرودگاه امام خمینی به عنوان یکی از مهمترین و فعال ترین گمرک های سطح کشور شناخته می شود. از این رو ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی مورد توجه بسیاری از بازرگانان قرار گرفته است. اغلب کالاهایی که به صورت هوایی وارد کشور می شوند، از گمرک فرودگاه امام خمینی ترخیص می شوند. آشنایی با روند ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی، علاوه بر اینکه باعث افزایش سطح آشنایی شما با قوانین ترخیص گمرکی شده و اطلاعات شخصی شما را بالا می برد، باعث سرعت بخشیدن به روند ترخیص کالا نیز خواهد شد. قبل از اقدام به واردات هوایی کالا به کشور، باید حتما با قوانین گمرکی به خوبی آشنایی داشته و سپس اقدام به واردات نمایید. در این مطلب، قصد آشنایی با نحوه ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی را داریم.

اطلاعات تماس گمرک فرودگاه امام خمینی

 • انبارهای عمومی: تلفن : ۵۱۰۰۴۵۲۹
 • تلفن حوزه صادرات و فریت گمرک فرودگاه امام (ره) ۵۵۶۷۸۴۵۷-۵۵۶۷۷۹۵۳-۵۵۶۷۷۹۵۷
 • تلفن حوزه ۱ تجاری گمرک فرودگاه امام (ره) : تلفن: ۵۵۶۷۸۲۵۵
 • تلفن حوزه ۲ تجاری گمرک فرودگاه امام (ره):۵۱۰۰۴۵۵۶-۵۵۶۷۸۴۶۷
 • تلفن حوزه ۳ گمرک فرودگاه امام (ره) امانات پستی: ۶۶۹۵۷۱۰۱
 • تلفن حوزه ۴ گمرک فرودگاه امام (ره) امور مسافری: ۵۱۰۰۷۹۷۰ -۵۱۰۰۷۵۲۱-۵۱۰۰۷۹۷۱
در صورتی که علاقه مند هستید کارشناسان تجارت جویان با شما تماس بگیرند فرم زیر را تکمیل کنید

حوزه های گمرک فرودگاه امام خمینی

مسئولین گمرک فرودگاه امام خمینی، جهت تسهیل بخشیدن به روند ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی، اقدام به تعیین 6 حوزه مختلف نموده اند. این حوزه ها از قرار زیر هستند:

حوزه اول: مربوط به کالاهای تجاری است.

حوزه دوم: تجاری.

حوزه سوم: مربوط به امانت های پستی است.

حوزه چهارم: مربوط به مسافربری است.

حوزه پنجم: مهرآباد.

حوزه ششم: مربوط به صادرات نفت است.

مراحل ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

روند ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی مشابه با سایر گمرک های کشور است و تفاوت چندانی را در آن شاهد نیستیم. ارائه کلیه مدارک و اسناد تعیین شده توسط گمرک کشور جهت ترخیص کالا ضروری خواهد بود. مدارک و اسناد تعیین شده، به منظور اثبات قانونی بودن واردات کالا دریافت می شود. توجه داشته باشید که می توانید ترخیص کالا از گمرک را به افراد متخصص در این زمینه سپرده و کالا خود را در مدت تعیین شده از گمرک ترخیص نمایید. ترخیص کار و یا نماینده بازرگان وارد کننده، باید کلیه مراحل ترخیص کالا از گمرک را با موفقیت پشت سر بگذارد تا اجازه ترخیص کالا از انبار گمرک را به دست آورد. مراحل ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی به شرح زیر خواهد بود:

 • در اولین مرحله، باید به فکر پیدا کردن فروشنده معتبر بوده و کالای مورد نیاز خود را خریداری کنید.
 • پس از خرید کالا، نوبت به بارگیری کالاهای وارداتی در مبدا می رسد.
 • پس از حمل کالا از مبدا به ایران، نوبت به تخلیه بار در فرودگاه امام خمینی می رسد.
 • در صورتی که کلیه اسناد و مدارک مربوط به ترخیص کالا را در دست داشته باشید، می توانید طی 2 الی 3 روز کاری، نسبت به ترخیص کالای وارداتی از گمرک اقدام کنید.
 • برای ترخیص کالا، باید به دنبال کارهای تسویه هزینه های مربوط به گمرک باشید. در صورت تسویه حساب با گمرک، مجوز مربوط به خروج کالا از انبار گمرک صادر می شود.
 • در آخرین مرحله، با در دست داشتن مدارک مربوط به ترخیص کالا از گمرک، به انبار گمرک فرودگاه امام خمینی مراجعه کرده و کالای خود را ترخیص نمایید.

مدارک مربوط به ترخیص از گمرک فرودگاه امام خمینی

مدارک مربوط به ترخیص از گمرک فرودگاه امام خمینی

برای ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی باید کلیه مدارک تعیین شده توسط گمرک را تهیه کرده باشید. تمامی مدارک تعیین شده، نشان دهنده درست بودن روند واردات کالا خواهد بود. چنانچه یکی از مدارک مربوط به ترخیص کالا را دریافت نکرده باشید، موفق به ترخیص کالا از گمرک نخواهید شد. از جمله مهمترین مدارک ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کارت بازرگانی
 • بارنامه
 • قبض مربوط به انبار
 • در دست داشتن مجوزهای مربوط به واردات کالا
 • اخذ مجوزهای ترخیص کالا از گمرک
 • پیش فاکتور یا پروفرما
 • پکینگ لیست

باید بدانید که با توجه به نوع کالای وارداتی شما، ممکن است مدارک دیگری نیز برای ترخیص کالا از گمرک مورد نیاز باشد.

مزایای ترخیص از گمرک فرودگاه امام خمینی

ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی مزایای بسیاری برای واردکنندگان به دنبال خواهد داشت. برخی کالا ها باید به صورت هوایی وارد کشور شوند. چرا که برخی کالاها امکان فاسد شدن در برابر تابش مستقیم نور خورشید را دارند و یا باید در مدت زمان کوتاهی به مقصد برسند. در این صورت، نیاز به واردات هوایی خواهیم داشت. از جمله مهمترین مزایای ترخیص از فرودگاه امام خمینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی، سریع تر از سایر گمرک های کشور انجام خواهد شد.
 • گمرک فرودگاه امام خمینی مجهز به یک سردخانه بزرگ است که می توان کالاهای فاسد شدنی را در آن انبار کرد.
 • گمرک فرودگاه امام خمینی، به عنوان بزرگترین مرز هوایی کشور شناخته می شود که فعالیت شبانه روزی دارد.
 • فرودگاه امام خمینی در نزدیکی فرودگاه مهرآباد واقع شده و به دلیل دسترسی آسان به پایتخت، باعث افزایش میزان سود واردات خواهد شد.
 • در ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی، از سلامت کالاهای خود اطمینان خواهید داشت. چرا که انبارهای گمرک فرودگاه امام خمینی مجهز به انواع سیستم های پیشرفته بوده و قفسه های متنوعی در آن استفاده شده است.
 • انبارهای گمرک فرودگاه امام خمینی کاملا ایمن ساخته شده اند.

مزایای ترخیص از گمرک فرودگاه امام خمینی

بهترین روش واردات از گمرک فرودگاه امام خمینی

برای ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی می توانید اجناس مختلفی را انتخاب نمایید. اما چگونه باید اقدامات ترخیص کالا را به انجام رساند؟ شرکت های متعددی آماده ارائه خدمات ترخیص کالا از گمرک هستند که هریک از آنها ویژگی های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. شرکت ما به عنوان یکی از بهترین ها در این زمینه، خدمات منحصر به فردی را به بازرگانان کشور ارائه می کند. ترخیص کاران شرکت ما به دلیل آشنایی با کلیه قوانین تعیین شده توسط گمرک کشور و همچنین اشراف کامل به مراحل ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی، باعث تسهیل در روند ترخیص کالا خواهند شد. نگران میزان هزینه ها نیز نباشید، چرا که مسئولین شرکت ما، به منظور کمک به اقتصاد کشور، نازلترین هزینه ها را برای ارائه خدمات واردات و صادرات کالا در نظر گرفته اند.

یکی دیگر از مکان ها رای ترخیص هوایی در ایران فرودگاه بین المللی پیام کرج است تجارت جویان اماده ترخیص از فرودگاه پیام برای شما است.

گمرک فرودگاه امام خمینی

سوالات متداول

ترخیص بار هوایی به معنای فرآوری کالاهای وارد شده به کشور با استفاده از حمل و نقل هوایی است. این اصطلاح به کالاهایی اطلاق می شود که با استفاده از این روش حمل و نقل به کشور وارد شده‌اند. گمرک فرودگاه امام خمینی یکی از مهمترین و پیشرفته ترین گمرک های فرودگاهی کشور است که برای ترخیص بار هوایی استفاده می شود. حمل و نقل هوایی به عنوان یکی از گزینه های گران قیمت حمل و نقل، برای کالاهای با ارزش، از جمله کالاهایی که از چین و کشورهای اروپایی وارد می شوند، استفاده می شود. به همین دلیل، ترخیص این کالاها در گمرک فرودگاه امام خمینی بسیار پیچیده و حساس است.

گمرک فرودگاهی امام خمینی در شهر فرودگاهی امام خمینی واقع در پایتخت کشور تاسیس شده است. محل واقعیت این گمرک در فاصله ۳۰ کیلومتری اتوبان تهران-قم قرار دارد. به دلیل موقعیت جغرافیایی این گمرک، از جمله نزدیکی آن به پایتخت، تجار و صادرکنندگان بسیاری از این گمرک برای ترخیص کالاهایشان استفاده می کنند. افرادی که می خواهند از داخل پایتخت با استفاده از خطوط مترو به گمرک فرودگاهی امام خمینی بروند، می توانند در ایستگاه شهر آفتاب پایان خط یک مترو تهران، خط اختصاصی گمرک فرودگاهی امام خمینی را با تغییر خط، سوار شده و به این گمرک بروند.

 

ترخیص کالا از گمرک فرودگاهی امام خمینی یک فرآیند پیچیده و سخت است و تاجران برای ترخیص کالاهایشان از این گمرک باید مراحل مختلفی را طی کنند تا مدارک لازم برای ترخیص کالا را تهیه کنند. هر مرحله از تهیه مدارک و مجوزهای لازم برای ترخیص کالا زمان بر می باشد. با این حال، اگر تاجران فرایند ترخیص کالا را به ترخیص‌کاران گروه ققنوس واگذار کنند، با توجه به دانش و تجربه این افراد، ترخیص کالاهای هوایی تجاری بین 10 تا 15 روز زمان برده و ترخیص کالاهای غیرتجاری نیز 5 تا 7 روز زمان می‌برد.

 

گمرکات تخصصی ترخیص کالا در ایران بسیار می باشد که بهتر است بازرگانان به خوبی آن ها را بشناسند تا برای واردات محصولات خود بهترین و نزدیک ترین گزینه را انتخاب کنند این موضوع می تواند به روند دسترسی کالا سرعت بخشد و به تجار کمک بزرگی کند.

صادرات هوایی

معرفی گمرک فرودگاه امام خمینی

این گمرک که یکی از شاخص ترین و مهمترین گمرکات کشور است که بنا به طرح تجمیع گمرکات استان تهران ناظر بر دو گمرک مهرآباد و گمرک امانات پستی قرار داده شده است. این گمرک در بخش جنوب تهران و موقعیت اتوبان تهران-قم قرار دارد.

موقعیت مکانی مناسب و نزدیک بودن به تهران و مسیرهای ترانزیتی کشور باعث شده که به یکی از مهمترین گمرکات کشور و در زمره ده گمرک برتر جهان از لحاظ فعالیت شبانه روزی قرار گیرد.

از آنجایی که این کمرگ صرفا مختص کالاهایی است که از طریق مرز هوایی کشور وارد می شوند و یا صادرات هوایی از طریق آن انجام می شود، لازم است تا بازرگانان و تجار با قوانین و شرایط صدور و ورود کالا به این گمرک و اقلام مجاز آشنا باشند.

برخی از کالاهایی که امکان واردات آن از طریق گمرک فرودگاه امام خمینی امکان پذیر است به شرح ذیل می باشد.

 • لوازم بهداشتی و آرایشی
 • موبایل و تجهیزات وابسته
 • وسایل دندانپزشکی و پزشکی
 • سیگار و دخانیات
 • لوازم خانگی
 • کامپیوتر و لوازم جانبی
 • کالاها و محصولات مربوط به سفارتخانه ها

این موارد تنها بخشی از کالاهایی می باشند که امکان واردات آنها از طریق این گمرک امکان پذیر است. برای محصولاتی که قصد واردات آن را از طریق این گمرک دارید، لازم است تا بررسی اولیه در خصوص امکان واردات کالای مد نظر داشته باشید.

شرکت بازرگانی تجارت جویان متخصص در امر صادرات و واردات و ترخیص کالا از گمرک می باشد. این مجموعه آماده ارائه خدمات و مشاوره در تمام زمینه های مذکور می باشد. بنابراین با کارشناسان تجارت جویان در ارتباط باشید تا اطلاعات کامل و دقیقی را این موارد به شما ارائه دهند.

کنترل گمرکی

مزیت های گمرک فرودگاه امام خمینی

گمرک فرودگاه امام خمینی به عنوان یکی از شاخص ترین گمرکات محدوده خاورمیانه شناخته می شود. این گمرک به عنوان بزرگ ترین و شناخته شده ترین گمرک کشور همه خدمات مربوط به انبارداری، بارگیری، تخلیه بار و انتقال آن را انجام می دهد.

انواع کالاهای با بسته بندی کوچک و وزن سبک که امکان جابجایی آنها از طریق مرز هوایی امکان پذیر است، از طریق این مرز هوایی انجام می شود. البته امکان صادرات و واردات کالاهای با حجم بزرگتر و وزن بیشتر فراهم می باشد، اما اغلب تجار مطلع هستند که ارسال بارهایی با چنین شرایط از طریق حمل هوایی بسیار گران است و صرفه اقتصادی ندارد.

انجام عملیات گمرکی به صورت کاملا هوشمندانه و الکترونیکی از مزیت های این گمرک به حساب می آید. برخورداری از جدیدترین امکانات و سخت افزارهای پیشرفته ای همچون دوربین تشخیص پلاک وسائط نقلیه، بهره گیری از بارکدخوان و ترمینال های کاملا پیشرفته و هوشمند باعث شده تا این گمرک یکی از سرآمدترین گمرکات در محدوده خاورمیانه باشد.

برخی دیگر از مزیت های این فرودگاه عبارتند از:

 • سهولت دسترسی به تهران: نزدیک بودن این فرودگاه به جاده های ترانزیتی کشور و همچنین فرودگاه مهرآباد باعث شده تا نحوه انتقال کالاها پس از ترخیص از این گمرک به سرعت و آسان باشد.
 • سرعت بالای ترخیص کالا: به دلیل برخورداری از تجهیزات و امکانات پیشرفته گمرکی، فرآیند ترخیص از این گمرک با سرعت بالایی انجام می گیرد که منجر به دسترسی سریع صاحب کالا می شود.
 • تجهیزات و خدمات به روز: یکی از عوامل موثر در اثر گذار بودن خدمات این گمرک، استفاده از تجهیزات به روز و خدمات به صورت الکترونیکی و مدرن است.
 • توان پذیرش و ظرفیت بالا: گستردگی فضای این گمرک و سرعت بالای خدمات دهی در این مجموعه، باعث شده تا از توان پذیرش بالایی برخوردار باشد.

برخی کالاهای ممنوعه

چه کالاهایی در این گمرک ممنوع هستند؟

از آنجایی که قوانین گمرکی و مقررات هر کشوری در برخی موارد و کالاهای خاص متفاوت می باشد، ممکن است بعضی از اقلام برای صادرات و واردات ممنوع می باشد. انتقال چنین اقلامی در گمرک فرودگاه امام خمینی هم مانند سایر گمرکات کشور ممنوع است.

برخی از این کالاها عبارتند از:

 • مشروبات الکلی
 • کالاهای مرتبط با قمار و امثال آن
 • هرگونه نشریات، فیلم و عکس معارض با قوانین اسلامی
 • مواد رادیواکتیو
 • سایر کالاهای غیرمجاز براساس مقررات گمرکی کشور

ترخیص کردن کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

برای ترخیص کردن کالا از فرودگاه امام خمینی طبق قوانین گمرکی مراحلی را باید گذراند. این مراحل به ترتیب زیر می باشد.

برای ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی انجام دادن این مراحل ضروری می باشد. لذا در صورتی که قصد ترخیص کالای خود را از این گمرک دارید، کافیست با همکاران ما در گروه بازرگانی تجارت جویان ارتباط گرفته و به سرعت کالای خود را ترخیص نمایید.

جمع بندی

در این مطلب تلاش کردیم تا اطلاعاتی را در مورد گمرک فرودگاه امام خمینی در اختیار بازرگانان عزیز قرار دهیم. ما در مجموعه بازرگانی تجارت جویان با سابقه ای درخشان و برخورداری از کادری مجرب و حرفه ای، آماده ارائه خدمات کامل در امر صادرات و واردات و ترخیص کالا از تمام گمرکات کشور هستیم.

تسریع در روند ترخیص کالا از تمام گمرکات کشور عزیزمان ایران تخصص ماست.  

امتیاز دهید page